2018-11-30

Silpnaregio dailininko koliažai

Koliažo menininkas Willis Ursprungas yra taip vadinamas „antrinių žaliavų dailininkas“. Jis visur ieško priemonių meno kūriniams kurti, net labai keistose vietose: šalia kelio, prie šiukšlių dėžių, rausiasi jose, ieško siaurose gatvelėse, apleistuose kiemuose. Jis renka sulamdytus, išmestus metalo gabalus, medieną, senus laikraščius, žurnalus, iš kurių iškirpęs tam tikras dalis kuria koliažus. Iš vientiso daikto jis paima gabaliukus ir juos dėlioja tol, kol pasiekia tokį įspūdį, kokį norėjo sukurti. Kartais Willis išbalina metalo gabaliukus arba panardina juos į actą. Tada iškerpa, suklijuoja kelis sluoksnius, deda vieną ant kito, o kai nepatinka, priklijuoja kitoje vietoje. Taip koliažas pavirsta meno kūriniu. Tai, kas vienam šiukšlė, kitam – lobis.

Will Ursprung koliažas

Seeing Beauty from Another Angle: Visually Impaired Collage Artist, Will Ursprung, Shares His Process [interaktyvus] prieiga per: http://www.afb.org/info/living-with-vision-loss/for-job-seekers/our-stories/pop-culture-arts-and-entertainment/collage-artist/12345?_ga=2.211558741.1743592522.1508156866-636672847.1508156866 [žiūrėta 2018-11-21]