2018-11-13

Aklas jaunuolis regintiesiems rengia ekskursijas užrištomis akimis

Pristatome BBC reportažą apie Aleksejų Orlovą, aklą nuo gimimo jaunuolį ir jo ekskursijas regintiesiems. Vaikinas neblogai orientuojasi gimtajame Sankt Peterburge, naudodamasis echolokacija – eidamas caksi liežuviu ir klausosi aido. Pagal aidą supranta, kad eina parku, gatve, sėkmingai nardo tarp žmonių judriose vietose. Jaunuolis rengia ekskursijas regintiems žmonėms, kurių metu ekskursantams užrišamos akys, jie mokosi eiti su baltąja lazdele, treniruoti kitus pojūčius. Pasak Aleksejaus, iš pradžių regintieji būna nusiteikę nepatikliai, bet po ekskursijos lieka labai patenkinti.

Blind man gives blindfolded tour of St Petersburg [interaktyvus] prieiga per: https://www.bbc.co.uk/news/av/world-europe-44939699/blind-man-gives-blindfolded-tour-of-st-petersburg [žiūrėta 2018-08-03]