2017-08-01

Reljefiniai kilimėliai akliems kūdikiams

Reljefinis kilimėlis
Apie taktilines knygas jau daugelis yra girdėję, su jomis jau gerą dešimtmetį galima susipažinti Lietuvos aklųjų bibliotekos Tiflotyros skaitykloje ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro bibliotekoje. Bet apie taktilinius kilimėlius – kažin ar daug kas žino. Šiame straipsnyje amerikietė Lisa Jacobs teigia, kad iškilaus paviršiaus, įdomaus reljefo patiesalai naudingi akliems kūdikiams, nes skatina pažintinį vystymąsi. Reljefinius kilimėlius vaikai tyrinėja pirštais, be to, jie įdomūs ne tik akliems ar silpnaregiams, bet ir kompleksinę negalią turintiems kūdikiams, tai pat ir kurtiems akliesiems. Patiesaliukai siuvami iš skirtingo reljefo audinių gabalėlių, tai tarytum skiautiniai. Nors patiesaliukai nėra siejami su rašto mokymu, tačiau turėdami geresnius motorikos įgūdžius, vaikai lengviau išmoks skaityti Brailio raštu.

Baby Blankets by Lisa Jacobs [interaktyvus]; prieiga per:  http://www.pathstoliteracy.org/blog/tactile-baby-blankets [žiūrėta 2017-07-19]