Pristatymas vyko kalnų miestelyje Kortina d‘ Ampecas, įsikūrusiame pačiame Dolomitinių Alpių centre. Iš pradžių kūrėjai trumpai supažindino su projekto eiga, papasakojo apie prietaiso prototipus. Naujasis įrenginys yra apie 30x5 cm dydžio ir tvirtinamas automobilio lango viršuje. Paspaudus valdymo mygtuką, kamera nufotografuoja vaizdą per langą. Tada nuotrauka siunčiama į prietaise integruotą kompiuterį. Kompiuteryje nuotrauka išskaidoma į keletą vaizdų pagal pustonius. Pustonių vaizdus šifruoja prietaise įmontuotas dirbtinis intelektas. Dirbtinis intelektas atpažįsta nuotraukoje matomus objektus: medžius, kalnus, namus ir kt. Rodomuoju pirštu palietus stiklą, judesio jutiklis nustato liečiamą tašką, stiklas pradeda vibruoti ir pasigirsta liečiamo objekto apibūdinimas.
Feliksas Höglis pats išbandė naująjį prietaisą ir įsitikino, kad vibracijų ir komentarų pagalba suvoktum vaizdus, reikia nemažai praktikuotis. Prietaisas veikia gana greitai ir juo patogu susipažinti su nesudėtingais vaizdais ir piktogramomis. Šiek tiek pasitreniravus su paprastomis geometrinėmis figūromis treniruotėms skirtuose nuotraukose, jam pavyko pajusti kalnų viršūnių silueto liniją. Feliksas Höglis mano, kad šis įrenginys regėjimo negalią turintiems žmonėms praplės pažinimo galimybes, padės mažinti jų atskirtį ir galėtų būti naudojamas ne tik automobiliuose, bet ir mokyklose ar muziejuose, juolab, kad kitas aklas testuotojas patikino, jog šiek tiek pasimokius, visai nesudėtinga pajusti vaizdus.
Parengė Ina Praprovienė
Felix Högl. Die Dolomiten unter den Fingern.[interaktyvus] [2019-03-02]. Prieiga per internetą: https://sichtweisen-archiv.dbsv.org/archiv/sichtweisen-ausgabe-12-2018.html#Foru1218.2.3
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą