2019-02-13

Norintiems išmokti groti gitara akliesiems skirta programėlė „Audiochords“

2018 m. rudenį bendrovė „Samsung Brazil“ sukūrė programėlę „Audiochords“, kuri sutrikusios regos asmenims padeda mokytis skambinti gitara neatitraukiant rankos, nes nebereikia skaityti natų Brailio raštu.
     Mokymasis groti gitara regos negalią turintiems žmonėms kelia nepaprastus iššūkius. Grojimą dažnai tenka nutraukti, nes reikia pasitikrinti Brailio rašto natas – ar grojami teisingi akordai.
Jaunuolis mokosi groti, naudodamasis „Audiochords“

Norėdami išspręsti tokius klausimus, „Samsung“ ir „Cheil“ sukūrė nemokamą groti gitara mokytis skirtą programą, kuri balsu signalizuoja, kokį akordą toliau groti. Programėlėje yra 30 dainų, kurias grodami mokiniai gali pirštus uždėję laikyti ant savo styginio instrumento.
     Prieš kelerius metus bendrovė „Samsung Brazil“ užsibrėžė pagerinti savo prietaisų prieinamumą ir praturtinti vartotojų gyvenimą, siūlydama naujas technologijas. Taip atsirado programėlė, padedanti kurtiems žmonėms išgirsti teatro spektaklius, ir akliems gitaristams skirta „Audiochords“.
     Programėlė „AudioChords“ buvo sukurta per keturis mėnesius. Ji akliesiems visiškai prieinama: mobiliajame telefone įjungtas balso vedlys perskaito visą gitaros pamokos turinį ir visas funkcijas. Šią programėlę Brazilijoje galima parsisiųsti iš programėlių parduotuvės „Google Play“. Programėlėje įdiegta tik portugalų kalba, ji pritaikyta tik „Samsung“ telefonams. Kitų gamintojų telefonus turintys vartotojai programėle gali naudotis per svetainę, pritaikytą sutrikusios regos asmenims, žr. https://www.samsung.com.br/audioacordes/.

Samsung Created an App to Help Visually Impaired People Read Music While Learning to Play Guitar By David Gianatasio [interaktyvus] prieiga per: https://www.adweek.com/brand-marketing/samsung-created-an-app-to-help-visually-impaired-people-read-music-while-learning-to-play-guitar/?fbclid=IwAR1hDxHxu904yFmczZXgJnWyGeV_QDcB7rMKQeOE5C5m5Du3LrBGf22gcXk [žiūrėta 2018-12-31]