2016-10-19

Nes robotukai patinka visiems :)

Spalio 18 d., Lietuvos aklųjų bibliotekoje įvyko pirmieji Lietuvos aklųjų bibliotekos ir Robotikos mokyklos organizuoti robotikos programavimo pradmenų mokymai asmenims, turintiems regos negalią.

Iki pat vakaro užsitęsę mokymai dalyviams paliko neišdildomų įspūdžių ir visi liko labai susidomėję robotikos programavimu. Jau įpusėjus mokymams dalyviai teiravosi dėl ateities renginių, pasakojo apie idėją sukurti asmeninį važinėjantį robotuką ir svajojo apie nuosavos transporto priemonės sukūrimą. Renginio metu dalyviai darbavosi su programiniu kodu valdomu šviesos jutikliu ir garsiniu signalizatoriumi taip pat elektriniu varikliuku su pavarų reguliatoriumi. Renginio pabaigoje vienas iš dalyvių nustebino visą mokytojų komandą: pasinaudodamas mokymų metu įgytomis žiniomis, parašė savo programinį kodą, kuris reaguodamas į  šviesos srautą suko elektrinį varikliuką! Šiandien (spalio 19 d.) į „Coding“ mokymus atvyksta dalyviai iš Panevėžio, o rytoj (spalio 20 d.) lauksime Kaune gyvenančių renginio dalyvių.

Tekstas ir nuotrauka Dariaus Tamošiūno

LASUC moksleiviai po mokymų kartu su mokytoju R.Norkumi bei projekto organizatoriumi aklųjų bibliotekoje Dariumi Tamošiūnu