Sveiki, mieli tinklaraščio „LAB tiflotyra“ skaitytojai

Tinklaraštis „LAB tiflotyra“ yra Lietuvos aklųjų bibliotekos Tiflotyros skyriaus darbuotojų iniciatyva.  LAB Tiflotyros skyriaus uždaviny...

2016-06-27

Savo deimantą nušlifuoti reikia patiems. Patarimai, kaip auginti aklus vaikus

Straipsnio autorė – JAV Nacionalinės aklų vaikų tėvų organizacijos pirmininkė, advokatė, pedagogė, neseniai pradėjusi dirbti edukacinių programų koordinatore Džernigano institute. 2015 m. per aklųjų organizacijos suvažiavimą moteris kalbėjo apie aklų vaikų auginimą. Šis straipsnis parengtas pagal jos kalbą. Ji pabrėžė, kad jei ne informacija, kurią jai suteikė aklų tėvų organizacija, ji nebūtų sugebėjusi tinkamai išauklėti savo beveik aklos dukters. Dabar, įgijusi praktinės patirties, motina noriai ja dalijasi su klausytojais. Ji pataria: visų pirma, kad vaikas taptų savarankiškas suaugęs žmogus, tėvai turi išugdyti jo kompetencijas, įskiepyti pasitikėjimą savo jėgomis, skatinti kūrybiškumą, išmokyti ne tik imti, bet ir duoti, t. y. būti naudingam visuomenei.

COOK Walker, CARLTON Anne. Crafting Your Diamond: The Four Cs of Bringing Up Blind Children.  // Braille Monitor, 2015, November [interaktyvus];[žiūrėta 2016-06-16]. Prieiga per:  https://nfb.org/images/nfb/publications/bm/bm15/bm1510/bm151004.htm 

„Toyota“ susirūpino aklaisiais: kuria inovatyvią navigaciją

Mašinų gamybos kompanija „Toyota“ nusprendė sukurti dėvimą navigacijos sistemą, kuri regos negalią turintiems žmonėms padėtų orientuotis aplinkoje.

„Toyota“ susirūpino aklaisiais: kuria inovatyvią navigaciją [interaktyvus]; [žiūrėta 2016 06 07]; Prieiga per: http://www.alfa.lt/straipsnis/49992568/toyota-susirupino-aklaisiais-kuria-inovatyvia-navigacija#ixzz4Ays1R6BS

2016-06-20

Silpnaregiai ir neregiai vaikai


Spaudos kioskas neregiams



Lenkijoje veikia nemokama interneto svetainė  – elektroninis spaudos kioskas neregiams ir silpnaregiams. Užsiregistravusiems skaitytojams įgarsinti spaudos leidiniai siunčiami elektroniniu paštu, o įrašyti į kompaktinius diskus – paprastu paštu. Siuntimas yra nemokamas. Skaitytojams prieinami populiarūs mėnesiniai, savaitiniai žurnalai, laikraščiai, moksliniai leidiniai. Leidinių skaičius nuolat auga.

2016-06-10

LibriVox - atviros pieigos audio knygų duomenų bazė

Tai nekomercinis projektas.
Šiame tinklapyje talpinamos laisvos prieigos audio knygos. Naudodamiesi šiuo tinklalapiu, audio knygas skaitysite nepažeisdami autorių teisių. Čia talpinamos knygos anglų, prancūzų, vokiečių ir kitomis kalbomis kurias įgarsina savanoriai.

2016-06-08

„Vilnijos vartuose“ – ir neregiai

„Vilnijos vartai“  projekto sumanytojai  - Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka.
Nuo 2015 m. prie projekto   prisijungė Lietuvos aklųjų biblioteka. http://www.vilnijosvartai.lt/
Bibliotekos tiflotyros skyriaus darbuotojai   paruoš ir paskelbs  kelias dešimtis tiflokraštotyrinių straipsnių. Šiuo metu jau galima rasti medžiagos apie žymius neregius: liaudies artistę dainininkę Beatričę Grincevičiūtę, rašytoją Antaną Jonyną. Taip pat yra galimybė susipažinti su Lietuvos aklųjų biblioteka, Lietuvos aklųjų istorijos muziejumi, Neregių literatų kūrybos konkursu (organizuojamas nuo 1995 m.) ir jo laureatais. 

2016-06-07

Sveiki, mieli tinklaraščio „LAB tiflotyra“ skaitytojai

Tinklaraštis „LAB tiflotyra“ yra Lietuvos aklųjų bibliotekos Tiflotyros skyriaus darbuotojų iniciatyva. 
LAB Tiflotyros skyriaus uždavinys visada buvo kaupti visų rūšių tiflologinę literatūrą, ją sisteminti ir įvairiais formatais pateikti skaitytojams. Toks specializuotas centras, kaupiantis įvairiapusę medžiagą apie regos negalią turinčius žmones bei informaciją gyvenantiems ir dirbantiems su turinčiaisiais regos negalią, Lietuvoje yra vienintelis.

Lenkai sukūrė panacėją akliesiems




Lenkai paskelbė, kad sukūrė išmaniuosius akinius akliems ir sutrikusio regėjimo žmonėms, kurie jiems padės lengviau atlikti kasdienius darbus: skaityti laikraščius, gerti sultis ir t. t. Nors dabar akiniai kainuoja 300 dolerių, projekto sumanytojai kainą tikisi sumažinti.

Lenkai sukūrė panacėją akliesiems [interaktyvus]; [žiūrėta 2016 05 16]; Prieiga per:  http://www.delfi.lt/mokslas/technologijos/lenkai-sukure-panaceja-akliesiems.d?id=71284802

Aklieji ir įtraukusis ugdymas



Kalbama apie aklųjų švietimo situaciją Lietuvoje. Diskutuojama apie specialiojo ir įtraukiojo ugdymo teigiamas ir neigiamas puses. Apie vieno ir kito mokymo privalumus ir trūkumus kalba buvusios mokinės Ugnė Žilytė ir Vaida Butautaitė.



VALENTA, Alvydas. Aklieji ir įtraukusis ugdymas [interaktyvus]; [žiūrėta 2016 03 29]. Prieiga per: http://asgaliu.lrytas.lt/lygios-galimybes/aklieji-ir-itraukusis-ugdymas.htm

Kaip planšetinis kompiuteris gali tapti tiflopriemone



Reabilitacijos mokytojas Christian‘as Birkenstoch‘as  iš Liucernos silpnaregių konsultavimo tarnybos (Šveicarija) pasakoja, kaip planšetinis kompiuteris gali tapti tiflopriemone, padedančia geriau matyti.

Kaladėlės su Brailio abėcėle


Kaladėlės su Brailio abėcėlės raidėmis

Žinutė paskelbta 2016-05-03. Pristatomos į „Lego“ panašios kaladėlės, kurios yra nepaprastos: ant jų – Brailio abėcėlės šešių taškelių kombinacijos, todėl vaikai, turintys regos negalią, žaisdami mokosi skaityti. Brailio kaladėlės skatina kūrybiškumą ir padeda akliems vaikams išmokti skaityti.
Ribotą kiekį Brailio kaladėlių ne pelno siekiančiai organizacijai „Dorinos Nowill fondas akliesiems remti“ pagamino Brazilijos reklamos agentūra „Lew'Lara TBWA“, kuri tikisi išplėsti šių nepaprastų žaislų gamybą, kad kuo daugiau aklų vaikų turėtų galimybę žaisdami mokytis. Komplekte yra 26 kaladėlės su Brailio rašto raidėmis. „Nowill fondas“ taip pat tikisi, kad jų sukurtu žaidimu galės žaisti visi vaikai: tiek ir nematantys, tiek ir neturintys jokių regos sutrikimų.
MITCHELL,Kristine. Children Learn to Read while Playing with Toys [Interaktyvus]; [žiūrėta 2016-05-13]. Prieiga per: http://www.mymodernmet.com/profiles/blogs/braille-brick-designs 
Audronė Gendvilienė