Visos merginos nori būti gražios. |
Sutrikusios regos moterys daro įtaką į jas dėmesio nekreipiančiai pramonei
Šiame straipsnyje pristatomos kelios aklos moterys, kurios nori būti gražios. Jos naudoja kosmetiką, nors nemato, kaip pačios atrodo.Kristina Ha (Christine Ha) yra virėja (galbūt skaitėte, jog ji yra televizijos konkurso „MasterChef“ nugalėtoja, žr. http://tiflotyra.labiblioteka.lt/2018/11/interviu-su-akla-vyriausia-vireja.html), be to, rašo valgių gaminimo knygas. Nors ši jauna moteris turi tik 20 proc. regos likutį (mato tik šešėlius), ji labai mėgsta darytis makiažą, pati pasidažo prieš pasirodydama per televiziją. Deja, grožio pramonė, kuri vis labiau stengiasi įtikti skirtingų religijų ir odos spalvos moterims, iki šiol ignoruoja turinčias regos negalią, tokias kaip Kristina Ha. Tai keista, ypač žinant liūdną statistiką, jog 36 milijonai žmonių visame pasaulyje yra visiškai akli, o 217 mln. turi labai sutrikusią regą.
Kristina Ha kosmetiniu teptuku užtepa makiažo pagrindą, orientuodamasi pagal tai, kur teptuko šereliai palietė veido odą. Tada prie veido prispaudžia blakstienų rietiklį, jausdama šaltą metalinį prisilietimą prie skruostikaulio, tada užsimerkia, būdama tikra, kad blakstienos pateko tarp rietiklio vyrių. Tada tvirtai jį suspaudžia. Po to paima tušo tūbelę ir artina šepetėlį prie blakstienų tol, kol švelnus standžių šerių prisilietimas pakelia blakstienų plaukelius. Galiausiai atsargiai apibrėžia lūpų kontūrą kosmetiniu pieštuku ir užpildo mėsingą lūpų dalį kreminės spalvos lūpų dažais.
Kita mėgstanti dažytis akla mergina Sam Latif sako: „Žmonės mano, kad akloms merginoms ir moterims nesvarbu, kaip jos atrodo, juk jos savęs nemato“. Sam Latif buvo diagnozuotas pigmentinis retinitas, kai jai buvo penkeri metai, o paauglystėje ji galiausiai visiškai apako. Ji tęsia: „Žmonės galvoja, kad mes neišlaidaujame ir neperkame grožio produktų, kad nesidažome, todėl grožio pramonė nieko apie mus nežino“. Įdomu tai, kad panelė Sam Latif dirba įtraukiojo dizaino konsultante bendrovėje „Procter & Gamble“ – tai naujas etatas, įsteigtas tam, kad bendrovės gaminiai būtų pagaminti, supakuoti ir išreklamuoti taip, kad tiktų 1,3 milijardo neįgalių žmonių visame pasaulyje.
Grožio pramonėje pokyčiai vyksta dar ir todėl, kad atsiranda aklų ir silpnaregių tinklaraštininkių – pavyzdžiui, Molly Burke, kurios YouTube tinklaraštis turi 1,7 milijono prenumeratorių, arba Lucy Edwards, kuri yra internetinės parduotuvės Cover Girl („Viršelio mergina“) grožio ambasadorė, žr. https://www.covergirl.com/.
Daugiau skaitykite čia: April Long. Blindness & Beauty: How Visually Impaired Women Are Changing an Industry That Ignored Them [interaktyvus] prieiga per: https://www.allure.com/story/blind-women-beauty-industry-tactile-packaging-for-visually-impaired?fbclid=IwAR1TguTCAmNT3gI8c-jlKNKfGb_u9t5BJNAT8QwObDHP4H_cMuK1FjKaHH4 [žiūrėta 2019-04-04]
Parengė Audronė Gendvilienė
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą