Sveiki, mieli tinklaraščio „LAB tiflotyra“ skaitytojai

Tinklaraštis „LAB tiflotyra“ yra Lietuvos aklųjų bibliotekos Tiflotyros skyriaus darbuotojų iniciatyva.  LAB Tiflotyros skyriaus uždaviny...

2018-04-09

Kurčneregio berniuko mamos pasakojimas apie puikų tiflopedagogą


JAV Dakotos valstijoje gyvenanti moteris rašo apie savo trimetį sūnų, apakusį ir apkurtusį po persirgto meningito. Laimei, šeimą pradėjo lankyti mažamečių vaikų tiflopedagogas, parūpinęs liečiamųjų knygų, pamokęs vaikščioti su baltąja lazdele ir Brailio rašto. Netrukus vaiką pradėjo mokyti ir logopedas. Šiems specialistams tai buvo pirmas kurčneregys vaikas, su kuriuo jiems teko dirbti.

Berniukas tyrinėja taktilinę knygą


Nuotraukoje: Berniukas tyrinėja taktilinę knygą.

Kadangi šie specialistai, vos įėję į namus, praėjo su berniuku žaisti, stengdamiesi užmegzti tarpusavio ryšį, motinos širdis nurimo matant, kad šie svetimi žmonės moka elgtis su jos vaiku.  
      Dabar sūnui 8 metai. Jis auga socialus, moka Brailio raštą, skaito ir rašo, mėgsta žaisti kieme, žvejoti ir skinti obuolius. Motina taip pat išmoko Brailio raštą, kad galėtų sūnui padėti ruošti namų darbus. Taip pat ji pradėjo studijuoti specialiojo švietimo magistrantūroje, pasirinkusi tiflopedagogikos kryptį. Moteris teigia atradusi savo vietą gyvenime, padėdama kitiems akliems vaikams ir jų tėveliams. Ji dėkinga sūnaus tiflopedagogui ir giria jo darbo  metodus. Iš jo ji išmoko 10 sektinų elgesio su aklo vaiko tėvais dalykų. Pavyzdžiui, šis tiflopedagogas ją dažnai kviesdavo į mokyklą, į sūnaus pamokas. Įtraukdavo į mokymo plano sudarymo procesą. Ateidavo vaiko pasitikti ar palydėdavo iki jos automobilio ir akis į akį pasikalbėdavo su tėvais. Reikalui esant, rašydavo el. laiškus ir skambindavo. Padėjo pagaminti etiketes su užrašais Brailio raštu, kol motina jo dar nemokėjo. Todėl straipsnio autorė kreipiasi į visus tiflopedagogus, juos girdama ir dėkodama už jų labai reikalingą ir svarbų darbą.

Berniukas tyrinėja lentynas, jam padeda tiflopedagogas
Tiflopedagogas skatina vaiką tyrinėti aplinką


TVI's Make a Difference! Advice to TVI's from a Mother's Perspective [interaktyvus]; prieiga per: http://www.pathstoliteracy.org/blog/tvis-make-difference-advice-tvis-mothers-perspective[žiūrėta 2018-02-03]

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą