2016-07-08

Matau mus kaip leidybos partnerius

Pokalbis su Vokietijos aklųjų centrinės bibliotekos direktoriumi  ir Medijų bendrovės akliesiems bei silpnaregiams (MEDIBUS) pirmininku  dr. Thom‘u Kahlisch‘u apie bibliotekų veiklą sparčiai vystantis technikos galimybėms.

Šiuo metu beletristiką aklieji jau gali skaityti paėmę elektroninę knygą ir naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ar Brailio eilute. Elektroninių knygų galima nusipirkti iš „Amazon“, „Google“ ar „Apple“. Akliesiems  vis dar nepritaikytos elektroninės šakinės knygos. Tiems, kas nėra įvaldę kompiuterio, skirti DAISY grotuvai, kuriais aklieji gali skaityti kompaktiniuose diskuose įrašytas DAISY knygas. Pernai MEDIBUS pastangomis išleista apie 1700 pavadinimų DAISY ir kiekvienais metais išleidžiama apie 500 pavadinimų Brailio knygų. Užsienyje išleidžiama apie 100.000 pavadinimų knygų per metus. Thomas Kahlisch‘as mano, kad tobulėjant ir pingant kompiuterinei technikai, aklųjų bibliotekos neliks be darbo, o leisdamos elektronines knygas taps partnerėmis su kitomis leidyklomis ir koncentruosis į šakinių knygų leidybą, nes pritaikant tokias knygas aklųjų poreikiams yra reikalinga kompetencija.

KLEIN, Irene. „Ich sehe uns als partner der Verlage“ / Die Gegenwart.-2016, Nr.4  [interaktyvus]; [žiūrėta 2016 06 13]. Prieiga per: http://www.dbsv.org/fileadmin/dbsvupload/archiv16/geg0416.htm