Sveiki, mieli tinklaraščio „LAB tiflotyra“ skaitytojai

Tinklaraštis „LAB tiflotyra“ yra Lietuvos aklųjų bibliotekos Tiflotyros skyriaus darbuotojų iniciatyva.  LAB Tiflotyros skyriaus uždaviny...

2019-03-25

Aklų sunkiaatlečių pasiekimai


2018 m. liepos 28 d. klausantis džiaugsmingo Charleso Kingo balso, buvo sunku patikėti, kad prieš devynerius metus jis dar buvo benamis – namus prarado, kai susirgo prostatos vėžiu ir dėl paveldimos ūminės glaukomos apako. Tada jam buvo 59 metai. Kingas ėmė kilnoti svorius, norėdamas įveikti po apakimo apėmusią depresiją ir diabetą. Dabar Kingui 68, jis treniruojasi sporto salėje kartu su kitais šešiais aklais sportininkais, rengdamasis kasmetinėms Kolorado valstijos sunkiosios atletikos varžyboms.

Sunkiaatletis kelia štangą
Sunkiaatletis
     Pradėjęs kilnoti svorius 2009 m., jis greitai pelnė daugybę apdovanojimų. Kingas yra amžiumi vyriausias sutrikusios regos asmuo, atstovaujantis Jungtines Amerikos Valstijas tarptautinėse sunkumų kilnojimo varžybose. 2012 m. vyriškis pasiekė pasaulio rekordą štangos kėlimo rungtyje ir laimėjo aukso medalį Tarptautinės aklųjų sporto federacijos pasaulio žaidynėse. Tada jis iškėlė 184 kg. „Mes, aklieji sunkumų kilnotojai, ne visi esame čempionai, bet mes įrodėme, kad akli žmonės gali atlikti drąsių ir nuostabių dalykų“, – sakė Kingas.
     Kitas aklas sunkumų kilnotojas, 41 m. amžiaus Ronas Foxas, apako 2011 m. po konflikto su policija. Jis taip pat pradėjo kilnoti sunkumus. Švytėdamas entuziazmu, sportininkas sako nenorintis, kad padėjėjai jam pasakytų, kiek svorio uždėjo ant štangos varžybų metu. „Aš nenoriu žinoti, kiek uždėta ant štangos, tik kai pakeliu, galite man pasakyti, kiek ten buvo, – sakė Ronas Foxas.
     Abu vyrai yra JAV aklųjų sporto asociacijos nariai – organizacijos, siekiančios gerinti aklųjų ir silpnaregių gyvenimą ir kovoti su neigiamais stereotipais, susijusiais su aklais ir neįgaliai žmonėmis.

Blind Ambition: Blind powerlifters to compete in Rocky Mountain State Games by Hugh Johnson. // The Gazette (Colorado Springs, Colo.) 07/28/2018. [interaktyvus] prieiga per M.Mažvydo bibliotekos rubriką „Užsienio šalių elektroniniai periodiniai leidiniai“ , žr. https://www.lnb.lt/atradimai/duomenu-bazes/elektroniniai-periodiniai-leidiniai // http://web.b.ebscohost.com [žiūrėta 2019-02-27]

Parengė Audronė Gendvilienė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą